Crivoi, în fața finalei la Timișoara Challenger

După ce ieri s-a impus surprinzător în fața favoritului Adrian Ungur, Victor Crivoi poate face astăzi pasul în marea finală. Victoria lejeră în fața lui Ungur îi dă speranțe de reușită românului deși va întâlni favoritul numărul trei al competiției. Austriacul Haider - Maurer a trecut de sferturi după un prim set câștigat și beneficiind de retragerea adversarului în setul secund, la 4 - 2 pentru austriac.

Crivoi, numărul 234 mondial, este în formă de curând impunându-se și un turneu “futures” la Sibiu. Partida dintre Crivoi și austriacul Haider - Maurer va începe de la ora 16:00 la baza Electrica. După semifinala la simplu va avea loc și finala la dublu, acolo unde se vor întâlni perechile Vucic/Zekic cu Eysseric/Renavand.

Tot astăzi va avea loc și cealaltă semifinală dintre Ramirez Hidalgo și Zekic. Meciul dintre cei doi va vea loc de la ora 13.00. Intrarea la Baza Electrica este gratuită.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>