Articol scris in:

Medaliati la Nationalul de Kick-Box

Campionatul Național de Kick-Box, stilul Light – Contact, s-a încheiat cu rezultate importante pentru sportivii de la CS Pro-Red Timișoara. Elevii lui Cristian Modra au obținut 5 medalii în competiția de la București.

Campionatul Național de Kick-Box pentru copii, juniori și seniori a adunat timp de două zile, în sala Academiei Naționale de Educație Fizică și Sport, 140 de sportivi de la 17 cluburi din țară. Printre participante și delegația timișoreană de la CS Pro-Red alcătuită din 7 sportivi și condusă de antrenorul Cristian Modra.

Bilanțul celor două zile de concurs a fost unul excelent cu 7 medalii. Alexandru Iulian a obținut titlul de campion național la categoria 57 kg, juniori 13-15 ani. Pe treapta a doua a podiumului au urcat Andrei Andreșoi, categoria 74 kg seniori, și Darius Pîslaru, categoria 79 kg, juniori 16-18 ani. Medalia de bronz a fost cucerită de Andrei Gavaz, categoria 52 kg, juniori 13-15 ani, și Mihai Bica, categoria +94 kg seniori.