Test în familie: ACS Poli - Selecționata juniorilor 1-0

Timișorenii profită de pauză printr-un meci în familie. Echipa de seniori a lui ACS Poli a întâlnit în această seară selecționata juniorilor clubului într-un joc-test ce a a vut loc pe Stadionul “Dan Păltinișanu”. Pentru tinerii fotbaliști , jocul amical a constituit și o bună șansă de a se face remarcați de către stafful primei echipe.

După cum era de așteptat, “cei mari” s-au impus, la limită însă. Scorul final a fost 1-0 pentru elevii lui Șunda, unica reușită aparținându-i lui Furtado, în minutul 57.

Aurel Șunda a aliniat următoarea formulă: Andrei Filip (junior A) - J. Dragomir, Bocșan, Bălace, Marovic, V. Dragomir, Trandu, Boldea, Keita, Balaure, Furtado. În repriza a doua au intrat Rusu, Postolache, Moldovan și Ruiz.

În echipa juniorilor, condusă deOctavian Benga, au evoluat: Pap - Motreanu, Kovacs, Iazji, Cherecheș, Scheau, Dalea, Stoichescu, Semenea, Livan, Rus. După pauză au jucat Coca, Biriș, Mărginean, Sturz, Fridrich, Oprea, Simionov, Totici, Sorescu, Velcotă, Lică și Vâlceanu.

ACS Poli va mai avea încă un joc amical și în acest weekend, tot pe terenul propriu, adversarul urmând a fi stabilit în zilele următoare.